by_MaLi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
by_MaLi

aradıgız hersey...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'Ebru'ya kandı, böyle oldu

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

'Ebru'ya kandı, böyle oldu Empty
MesajKonu: 'Ebru'ya kandı, böyle oldu   'Ebru'ya kandı, böyle oldu EmptyC.tesi Ara. 22, 2007 6:17 pm

Arkadaşlık sitesine üye olmak için bilgilerini verince 2 saatte kredi kartını boşalttılar..

Adapazarı'nda kredi kartını kullanarak internet üzerinden bir arkadaşlık sitesine üye olmaya çalışan kişinin 2 saat içinde hesabından 3 bin 764 YTL para çektiler.
Arkadaşlık sitesine üye olmaya çalışırken kredi kartı hesabı boşaltılan H.K., , kendisinin bir fabrikada işçi olarak çalıştığını belirtti. Bir akşam iş dönüşü evinde arkadaşlarıyla görüşmek için MSN'e bağlandığını kaydeden H.K. MSN'i açtığında Ebru isminde bir kişiden ileti aldığını ifade etti.H.K., kendisini arkadaşı olarak tanıtan bu kişinin gönderdiği arkadaşlık sitesine, kredi kartıyla üye olmak isterken hesabından 3 bin 764 YTL'nin bilgisi olmadan çekildiğini vurguladı.

H.K. yaşadıklarını şöyle anlattı: "Bana Ebru isminde bir kullanıcıdan ileti geldi. Benim aynı isimde arkadaşlarım vardı. Ben de kendisine hangi Ebru diye sordum. İstanbul Avcılar'dan olduğunu söyledi. Bir dönem ben de orada kalmıştım. Ama hatırlayamadım. Kim olduğunu çıkartamadım. Kendisine hangi Ebru diye sordum. Sonra, fuardan dedi. Yine çıkartamadım. Nereden buldun? diye sordum.Orayı es geçti. Bana bir link göndererek site kurduklarını ve buraya üye olmamı istedi. Ben ilk başta şüphelendim. Bu tuzak diye söyledim. O da hayır arkadaşlık sitesi bu üyelik ücreti 19 YTL dedi. Ben de ne de olsa 19 YTL üyelik ücreti diye düşünerek üye olmaya karar verdim. Kredi kartı bilgilerimi kullanarak üye olmak istedim. Fakat bir türlü üye olamadım. Bir kaç kez daha üye olamayınca tuzak olduğunu düşünerek kapadım. Bir süre sonra içime bir şüphe düştü. Hemen bankayı aradım. Onlar da bana 2 saat içinde hesabımdan 3 bin 764 YTL para çekildiğini söylediler."

Yüksek limitli alış verişlerde bankanın kendisini cep telefonuna mesaj yollayarak onay aldığını hatırlatan H.K., dolandırıcıların kredi kartı hesabından parayı parçalar halinde çekerek bu güvenliği aştığını dile getirdi. Ufak limitlerle üst üste para çekilirken bankanın kendisini uyarması gerektiğini anlatan H.K., bu parayı ödeyecek durumu olmadığını dile getirdi.

Bankayla yaptığı görüşmelerden bir sonuç alamadığını vurgulayan H.K., "Dolandırıldıktan sonra emniyete giderek şikayette bulundum. İfademi aldılar. Olayın çözülmesinin zaman alabileceğini söylediler. Banka, kredi kartı bilgilerini verdiğim için yapabilecekleri bir şey olmadığını belirtti. Ancak onlar da bana göre bu olayda suçludur. Üst üste para çekilirken beni uyarabilirlerdi. Buna önlem alabilirler" diye konuştu.
http://xxxx.yetkinforum.net

'Ebru'ya kandı, böyle oldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-