by_MaLi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
by_MaLi

aradıgız hersey...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

bugun benım doum gunum senin ise olum gunun annem

YazarMesaj
hate

hate

bugun benım doum gunum senin ise olum gunun annem Empty
MesajKonu: bugun benım doum gunum senin ise olum gunun annem   bugun benım doum gunum senin ise olum gunun annem EmptyCuma Ara. 28, 2007 1:12 pm

Merhaba anneciğim;

Yine ben geldim yalnız bu sefer yanımda gelirken sana bir şey getirdim. Ama şimdi vermeye niyetim yok haberin olsun, giderken vereceğim. Biraz toprağını sevip, yüzüme süreyim ve öpüp, koklayayım seninle dertleşirken.....Anne bu gelişim de daha bir iyi gördüm seni, toprağın daha bir güzel geldi gözüme, baksana ne kadar yumuşak ve diri......Hele çiçeklerin ayrı bir güzel olmuş.Hepsi tomurcuklanıp, yeşermiş...Hepsi canlı ve ışıltılı... Anne bu gün ben neden geldim biliyor musun? Bu gün benim doğum günüm, hatırlıyorsun bu günü değil mi? Tabii ki hatırlıyorsundur bugün benim doğduğum, senin ise öldüğün gün annem... 21 yaşındayım anne, ama hâlâ bunca sene geçmesine rağmen, babam senin ölümünden beni sorumlu tutuyor ve bu yüzden babam benden ne yazık ki nefret ediyor. Çok acı bir durum değil mi? Annem yok, babam ise benden nefret ediyor... Annem ben çok yalnızım ya, kızlar büyüyünce annelerini daha çok benimsermiş...Onları arkadaş gibi gördüklerinden herhalde keşke sende yanımda olsaydın da her sırrımı senle paylaşsaydım...Bazı geceler bir üşüme geliyor üzerime, babamın yanına sokuluyorum usulca beni itip, yanından gitmemi istiyor...Annem sen olsaydın, beni itmezdin dimi yanından, koynuna sokar ısıtana kadar da bırakmazdın... Of, anne öyle muhtacım ki sana, hele de şu sıralar.... Dün beni istemeye geldiler, ya anne kucağını alıp koklayamadığın, sütünü veremediğin yavrun büyüdü artık. İstemeye gelenleri bir karşılama karşıladım görme gitsin, görenler dil ısırdı adeta... Yokluğunu hiç aratmadım annem, ama ben yokluğunu çok aradım. Yanımda olsaydın, sen hiç bir işe elini sürmeseydin, öylece beni izleyip, gizliden göz kırpıp, tebessüm atsaydın...Başımı okşayıp, severken "bak canım yavrum" diye söze başlayıp bana öğütlerler verseydin ve manevi olarak destek çıksaydın ne olurdu anne ne olurdu....Babam hiç yardım etmedi, hep sustu hele bir ara gözlerimin içine bakıyordu ki o an beni diri diri mezara soktu be anne...Gözleri git artık bu evden dercesineydi. Bir ara keşke annem olsaydı, o beni vermeye kıyamazdı dedim hissettin mi annem içime akıttığım gözyaşlarımı... Çiçeklerine değen damlalar su şişemden akan damlalar, kapağı tam kapanmamış da... Tamam anne gözyaşlarım ilk defa dışa akıyor, bırak anne bu sefer dışa aksın...Babamdan hep saklayacağım diye içime akıttım, bu yüzden şimdi ağlamam ondan, gözyaşım ondan.... Neyse anne gitmem gerekiyor, daha çok kalıp saatlerce sohbet etmek isterdim ama babam yokluğumu farketmeden evde olmam lazım...Sana ufak bir mektup yazmıştım, belki okursun, okuyamasan da canın sağolsun...(der ve evine yol alır, mezarının başına bıraktığı mektup rüzgar eşliğinde havalanarak açılır. Mektubu okuyan anne bu sözler karşısında hiç bir annenin dayanamayacağını düşünür ve kızının rüyasına girmeye karar verir.Mektubun sözlerinde şunlar yazmaktadır)

Canım anneciğim;

Şu dünya da iki değer verdiğim insan var. Biri sen, diğeri ise babam...Babam benden nefret ediyor bundan eminim.Ama ya sen, sende nefret ediyor musun acaba? Sende ölümünden beni sorumlu tutuyor musun ki? Bazen de beni sevmiyorsundur diye düşünüyorum.Ne bilim aklıma geliyor ara ara işte, rüyalarıma girmiyosunda.... Babam neden olabildiğince gaddar ve sert. Sen ise olabildiğince sessiz ve çaresiz...

Anne ben çok yalnızım, üşüyorum ama bir türlü ısınamıyorum...Seni hiç görmesem de, sen krizi tutuyor zaman zaman işte... Anne sensizlik canıma tak ediyor artık gel, rüyalarıma da olsun gel...

(O gece kız yatağına uzanır ve uykuya dalar, rüyasında annesini görür ama bu sefer resimlerdeki gibi cansız bir suret ve beden olarak değil... Canlı suret ve beden olarak görür, ne yapacğını bilemez ilk ama sevindiği her halinden bellidir...Gözlerinde sevinmesine dair bir nemlilik ve parıltı belirmektedir. Annesiyle yapmak istediklerinin hemen hemen o gece gerçekleştirmektedir...Birbirlerine sarılarak, kokularına içine çektikten sonra annesinin gitme vakti gelir ve kız rüyanın en güzel yerinde uyanır... Uyandığında yastığının kenarına sıkıştırılmış olan bir mektup görür, bu annesinden kızına yazılmış bir mektupdur. Genç kız ilk başta buna inanamaz ve annesinin kendi kaleminden olan yazılara bakar ve mektupla olan yazının birebir uyduğunu görünce ağlamaya başlar, ardından da mektubu okumaya...Mektup da şunlar yazmaktadır)

Canım yavrum;

Hayat sana belki doğduğun an çelmesini takmış olabilir ama görüyorum ki sen yine de yıkılmamışsın...Zerzelenmen çok normal gözümün nuru, ama eminim ki sen güçlü bir kızsın ve bunları üstlenirsin... Güzel Rabbimiz kimseye taşıyamayacağı yükü vermez emin ol.... Ben de isterdim onca karnımda taşımama rağmen bir kere olsun seni koklayıp, koynumda öperek yatırmak...Ama Rabbim böyle uygun görmüş, boyun eğmekten ve elimizdeki değerler için şükür etmekten başka birşey gelmez. Sana olan sevgimden bir an olsun şüphe etme sakın, seni seviyorum benim minik yavrum.... Daha karnıma ilk düştüğün andan itibaren başladı sana olan benim sevgim. Babana gelince onu da anla güzelim, sen daha görmeden yokluğumla savaşmaya çalışıyorsun, baban nasıl savaşmasın... Senelerimizi vermiştik birbirimize zoruna gidiyor işte.... Neden hâlâ evlenmedi sanıyorsun, başka bir anne sana annelik yapamaz seni incitip, üzer korkusuna... Emin ol babandan en az benim kadar seviyor ama sevgisini başta gösteremedi ya böyle de devam ediyor...Güzel yavrum baban böyle bir insan, beni de ölümüne severdi ama sevgisini göstermede özürlüydü işte ne yapacaksın, onu da öyle kabul et... Senin canın yansa, senin canın yanmasına onun canı daha çok yanar emin ol...

Bebeğim, doğum günün kutlu olsun, daha nice senelere hayırlı bir şekilde girersin inşallah...Sana daha çok yazmak isterdim ama vaktim yok inan... Aman kızım sakın ziyaretlerimi aksatma, dualarında beni de unutma, Rabbini sakın aklından çıkarma ve kimseye kin tutup, kalp kırma, yetim hakkı yeme, babana of bile dedirtme, Rabbinin karşısına yaptığın ibadetlerinle çıkacaksın ibadetlerini aksatma emi benim güzel kızım...Sen akıllı bir kızsın aksatmayacağını biliyorum ve yine güzel yavrum, o güzelim gözlerinin parıltısını gözyaşlarınla söndürme...Ben hep yanındayım emin ol, bir tane yavrum var onu da bırakmaya hiç mi hiç niyetim yok...Hadi kızım Rabbime emanetsin, Rabbim rahmetini üzerinden eksik etmesin... Cennette buluşma dileğiyle....

bugun benım doum gunum senin ise olum gunun annem
1 sayfadaki 1 sayfası